صندوق سرمایه گذاری در بیمه عمر

در صندوق سرمایه گذاری بیمه عمر دو نوع سود به سرمایه افراد تعلق می گیرد سود تضمینی و سود مشارکت. در حال حاضر نرخ سود تضمینی در ایران برای دو سال اول 16 درصد، برای دو سال دوم 13 درصد و از ابتدای سال پنجم به بعد 10 درصد است. این سود تضمینی است و هر سال به سرمایه ما اضافه می شود.

سود مشارکت سودی است که به غیر از سود تضمینی شرکت بیمه موظف است به ما پرداخت کند. مثلا در سال اولی که بیمه عمر رو خریدیم شرکت بیمه باید حتما 16 درصد به ما پرداخت بکند حالا اگر میزان سودی که از سرمایه گذاری به دست می آورد 20 درصد شود الباقی این مبلغ یعنی 4 درصد دیگه هم باید به ما سرمایه سود تعلق بگیرد. این سود هم مثل سود تضمینی به سرمایه ما در بیمه هر سال اضافه می شود.

در شرکت بیمه هر سال در انتهای سال مالی زمانی که ترازنامه شرکت تنظیم می شود و میزان سود و زیان مشخص می شود سودی که به سرمایه بیمه گذار تعلق می گیرد به صندوق سرمایه گذاری او واریز می شود. در سال بعد مجدد این واریز صورت می گیرد و سال به سال این روند دنبال می شود. و همین سودها هستند که باعث می شود صندوق سرمایه گذاری از حالت عادی بیشتر سود کند. چون به پولی که در صندوق است به صورت روزشمار و مرکب سود تعلق می گیرد و در انتهای سال که سود واریز می شود رقم سرمایه گذاری بیمه گذار در صندوق افزایش می یابد و در سال بعد به رقم جدیدی که در صندوق است سود تعلق می گیرد و به همین منوال سرمایه افزایش پیدا می کند.

3540cookie-checkصندوق سرمایه گذاری در بیمه عمر

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این پست به این سوال پاسخ میده

سود صندوق سرمایه گذاری در بیمه عمر چقدر است ؟

آیا این پست بهتون کمک کرد ؟

[fblike]

این پست رو برای دوستاتون بفرستید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

اگه نظری دارید برای ما بنوسید

زنبیل خرید

متن سربرگ خود را وارد کنید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.