HomeBlogبیمه هابیمه عمرفوتفوت مقاله هاطراحی بیمه نامه برای پوشش فوت ...

طراحی بیمه نامه برای پوشش فوت و سرمایه گذاری در بیمه عمر

پوشش فوت و سرمایه گذاری در بیمه عمر اجباری است وقتی می خواهیم بیمه عمر بخریم می توانیم اندازه پوشش فوت بیمه عمر را چیزی بین 5 تا 25 برابر حق بیمه ای که هر سال به شرکت بیمه پرداخت می کنیم انتخاب کنیم. یعنی اگر فردی سالی یک میلیون حق بیمه پرداخت می کند، حداقل می تواند 5 میلین تومان و حداکثر 25 میلیون تومان سرمایه فوت انتخاب کند. فرد در این بازه حق انتخاب دارد و می تواند حداقل یا حداکثر یا میانه این مبلغ را انتخاب کند. ولی باید این نکته را در نظر داشته باشد که این انتخاب مانند دو کفه ترازو است یعنی هر چه پوشش فوت را بالاتر ببرد کفه سرمایه گذاری کاهش پیدا می کند و از طرف دیگر هر چقدر پوشش کمتری را انتخاب کند سبد پوششی کمتر و سبد سرمایه گذاری بزرگتری دارد.

یعنی اگر سبد سرمایه گذاری برای فرد مهم است و فرد قصد دارد بیشتر بازده پولی را که به بیمه می دهد از سبد سرمایه گذاری بگیرد با حق بیمه سالانه پرداختی یک میلیون باید پوشش فوت را 5 میلیون تومان انتخاب کند تا بیشتر پولی که می دهد وارد سبد سرمایه گذاری شود.

نکته ای که اینجا حائز اهمیت است این است که بیمه نامه باید بر مبنای ریسک هر فرد طراحی و دیزاین شود و هدف فرد از خرید بیمه عمر بسیار با اهمیت است.  

بر همین اساس بر مبنای اینکه فرد چقدر ریسک دارد می توان ترازو بیمه نامه را تنظیم کرد. بعضی از افراد کفه ترازو متعادلی را می خواهند یعنی می خواهند هم پوشش فوت و هم سرمایه گذاری یک نسبت متعادلی داشته باشند. برخی که ریسک بالاتری دارند طبیعتا باید سبد پوششی فوت بزرگتری نسبت به سرمایه گذاری داشته باشد. و یا برخی که سرمایه گذاری برایشان اولویت دارد می توانند سبد سرمایه گذاری را بزرگتر کند. به این ترتیب نحوه نگاه افراد و انتظاری که از بیمه نامه دارند بر روی طراحی بیمه نامه تاثیرگذار است.

3340cookie-checkطراحی بیمه نامه برای پوشش فوت و سرمایه گذاری در بیمه عمر

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این پست به این سوال پاسخ میده

چگونه باید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری طراحی شود؟

آیا این پست بهتون کمک کرد ؟

[fblike]

این پست رو برای دوستاتون بفرستید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

اگه نظری دارید برای ما بنوسید

زنبیل خرید

متن سربرگ خود را وارد کنید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.