HomeBlogبیمه هابیمه عمرفوتفوت مقاله هامحاسبه حق بیمه در پوشش فوت بیم...

محاسبه حق بیمه در پوشش فوت بیمه عمر

عدد حق بیمه در پوشش فوت بر مبنای سن افراد محاسبه می شود. بر این اساس بررسی می کنند که در هر سنی چند نفر از هر 1000 نفر فوت می کنند از این طریق نرخ حق بیمه مشخص می شود. به عنوان مثال در سن 4 تا 5 سالگی از هر 1000 نفر ممکن است فقط 3 نفر فوت کنند ولی در سن 60 تا 70 سالگی به طور متوسط این عدد در هر 1000 نفر به 950 فوت افزایش پیدا می کند.

این نکته بسیار با اهمیت است که فرد با چه سنی می خواهد بیمه نامه بخرد. چرا که هر چه سن فرد بالاتر می رود حق بیمه ای هم که باید به شرکت بیمه پرداخت کند افزایش می یابد. چراکه ریسک شرکت بیمه هم برای بیمه کردن شخص در سن بالا افزایش می یابد.

از طرف دیگر وقتی فردی بیمه نامه عمر می خرد شرکت بیمه با ریسک بلند مدت سلامت او روبرو است و برای شرکت بیمه مهم است که بداند که فرد در 30 سالی که قرار است بیمه باشد آیا به بیماری که منجر به فوت شود مبتلا می شود یا خیر.

نتیجه این رویکرد این است که اگر فردی به بیماری صعب العلاجی دچار شده باشد شرکت بیمه دیگر فرد را بیمه نمی کند. چون ریسک فرد بالا است و برای شرکت بیمه به صرفه نیست که فرد را بیمه کند.

پس نکته ای که در خرید بیمه عمر وجود دارد این است که فقط در زمانی که ما در شرایط عادی به سر می بریم شرکت بیمه تمایل دارد که ما رو بیمه کند. وقتی ریسک ما بالا برود دیگر برای شرکت بیمه صرفه ندارد که ما رو بیمه کند.

3380cookie-checkمحاسبه حق بیمه در پوشش فوت بیمه عمر

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این پست به این سوال پاسخ میده

عدد حق بیمه در پوشش فوت بر چه مبنایی محاسبه می شود؟

آیا این پست بهتون کمک کرد ؟

[fblike]

این پست رو برای دوستاتون بفرستید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

اگه نظری دارید برای ما بنوسید

زنبیل خرید

متن سربرگ خود را وارد کنید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.