HomeBlogبیمه هابیمه عمرحادثهمقاله حادثهپوشش از کارافتادگی بیمه عمر

پوشش از کارافتادگی بیمه عمر

حالت اول به صورت غرامت: در این حالت شرکت ها ضریبی از سرمایه فوت را که حدودا بین یک تا 2 برابر است برای این پوشش به عنوان غرامت تعیین می کنند و این مبلغ بالاعوض به فرد پرداخت می شود مثلا اگر پوشش فوت 5 میلیون تومان باشد مبلغ غرامت می تواند به انتخاب فرد بین 5 میلیون تا 10 میلیون تومان باشد.

حالت دوم معافیت از پرداخت حق بیمه: در این حالت اگر از کارافتادگی دایم فرد برای شرکت بیمه محرز شود شرکت از فرد حق بیمه دریافت نمی کند. یعنی مثلا اگر قرارداد بیمه نامه 30 ساله بسته شده باشد و فرد 5 سال حق بیمه پرداخت کرده باشد و بعد دچار از کارافتادگی شده باشد شرکت بیمه به جای فرد 25 سال بعدی را حق بیمه پرداخت می کند تا بیمه نامه پا برجا باقی بماند و فرد بتواند از سایر مزایای بیمه نامه عمر استفاده کند.  

حالت سوم پرداخت مستمری به فرد تا آخر عمر: در این حالت شرکت بیمه نه غرامت به فرد پرداخت می کند و نه حق بیمه را به جای فرد پرداخت می کند. بلکه تاآخر عمر به فرد مستمریمی دهد که میزان مستمری بستگی به این دارد که فرد چقدر حق بیمه پرداخت می کند. در برخی از شرکت ها ممکن است این حالت ها با هم ترکیب شود مثلا معافیت از پرداخت حق بیمه و پرداخت مستمری با هم به فرد تعلق بگیرد که این موارد در واقع وجه ممیز شرکت های بیمه با یکدیگر در ارائه پوشش های تکمیلی بیمه عمر است.

3460cookie-checkپوشش از کارافتادگی بیمه عمر

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این پست به این سوال پاسخ میده

مبلغ پوشش حادثه از کارافتادگی به سه شکل محاسبه می شود؟

آیا این پست بهتون کمک کرد ؟

[fblike]

این پست رو برای دوستاتون بفرستید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

اگه نظری دارید برای ما بنوسید

زنبیل خرید

متن سربرگ خود را وارد کنید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.