HomeBlogبیمه هابیمه عمرحادثهمقاله حادثهپوشش حادثه بیمه عمر و زیر مجمو...

پوشش حادثه بیمه عمر و زیر مجموعه های آن

پوشش فوت بر اثر حادثه یکی از زیر مجموعه های پوشش حادثه در بیمه عمر است. در این پوشش این امکان وجود دارد که فرد علاوه بر سرمایه فوت به هر علت بتواند سرمایه هم به صورت جداگانه برای فوت بر اثر حادثه برای خود در نظر بگیرد. برهمین اساس اگر فرد بخواهد به دلیل فوت بر اثر حادثه پولی به خانواده او پرداخت شود می تواند این پوشش را خریداری کند. در این حالت اگر فرد بر اثر حادثه فوت کند هم سرمایه پوشش فوت به هر علت و هم سرمایه فوت بر اثر حادثه به خانواده او پرداخت می شود.

انداره سرمایه فوت در اثر حادثه در اکثر شرکت های بیمه چیزی بین 1 تا 4 برابر سرمایه فوت معمولی تعیین می شود. یعنی اگر فرد پوشش فوت معمولی خود را 5 میلیون انتخاب کند می تواند بین 5 میلیون تا 20 میلیون تومان سرمایه فوت بر اثر حادثه را انتخاب کند. این پوشش اختیاری و فرد می تواند در صورت نیاز آن را انتخاب نکند.

پوشش نقص عضو جزیی یا کلی دائم بر اثر حادثه زیر مجموعه دوم پوشش حادثه در بیمه عمر است. نقص عضو جزیی یا کلی دائم به عنوان مثال یعنی اینکه اگر فرد بر اثر حادثه یک بند انگشت خود را از دست دهد دچار نقص عضو جزیی دایم شده است و یا اینکه اگر یک پایش قطع شود دچار نقص عضو کلی دائم شده است ولی به عنوان مثال اگر فردی با چاقو پوستش خراش خورده باشد شامل این پوشش نمی شود چون بند انگشت برنمی گردد ولی پوست ترمیم میشود و به حالت قبل برمی گردد.

پوشش هزینه های پزشکی ناشی از حادثه زیر مجموعه سوم پوشش حادثه است. در این حالت اگر فردی دچار حادثه شود و به دلیل حادثه ای که رخ داده است در مراکز درمانی بستری شود می تواند هزینه های خود را از طریق این پوشش دریافت کند. مبلغ این پوشش در شرکت های مختلف متفاوت است و حدودا بین 5 تا 20 درصد از پوشش فوت در اثر حادثه می تواند سقف سرمایه این پوشش باشد.

تفاوت این پوشش با بیمه های درمانی این است که در بیمه های درمانی اگر فرد به هر علتی اعم از حادثه یا بیماری در بیمارستان بستری شود بیمه هزینه بستری و درمان را به بیمار پرداخت می کند ولی در این پوشش فقط اگر فرد به خاطر حادثه در بیمارستان بستری شود هزینه ها توسط شرکت بیمه پرداخت می شود.

پوشش از کارافتادگی بر اثر حادثه زیرمجموعه چهارم پوشش حادثه بیمه عمر است. در این پوشش اگر فردی در اثر بیماری یا در اثر حادثه دچار از کارافتادگی کلی دایم شود یعنی بالای 66 درصد دچار ازکارافتادگی شود می تواند از مزایای این پوشش استفاده کند. شرکت بیمه برای اینکه ازکارافتادگی را در فرد تخشیص دهد فرد حادثه دیده را با یک فرد سالم مقایسه می کند. اگر فرد نتواند به اندازه 66 درصد فرد سالم کارهایش را انجام دهد پس فرد از کارافتاده است.

از طرف دیگر ازکارافتادگی با دائمی باشد مثلا اگر فرد دچار مشکلات عصبی شود بعد از دو سال خوب شود شرکت بیمه فقط در دوره ای که این از کارافتادگی دایم است به فرد هزینه پرداخت می کند.

3420cookie-checkپوشش حادثه بیمه عمر و زیر مجموعه های آن

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این پست به این سوال پاسخ میده

پوشش حادثه یکی از پوشش های تکمیلی بیمه عمر چه زیر مجموعه هایی دارد؟

آیا این پست بهتون کمک کرد ؟

[fblike]

این پست رو برای دوستاتون بفرستید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

اگه نظری دارید برای ما بنوسید

زنبیل خرید

متن سربرگ خود را وارد کنید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.